Fenerbahçe’nin Sion’a kiralık olarak gönderdiği Salih Uçan, İtalya ve İsviçre’de yaşadığı zorluklardan bahsetti.

Fenerbahçe’nin büyük umutlar beslediği ancak bir türlü takıma monte edemediği Salih Uçan, kariyerini Sion’da sürdürüyor.

Milliyet gazetesine konuşan Salih, Roma ve Sion’da yaşadığı zorluklardan bahsetti.

İşte o röportajın bir kısmı:

“HER ŞEYİNLE KENDİN UĞRAŞIYORSUN”

“Roma’da 15 yıldır İtalya’da yaşayan Murat ağabey yardımcı olmuştu bana. İlk 5-6 ay benimle beraberdi. Üç ay da antrenmana gelip gitti. Çünkü hoca sadece İtalyanca konuşuyordu. Altıncı ayımın sonunda İtalyanca konuşmaya başladım. İkinci sene tamamen yalnızdım. Kendi başına olunca hayatı anlıyorsun. Zorlukları kendi başına aşıyorsun. Bu insanı çok geliştiriyor. Bizim burada başımıza bir iş gelince doktoru arıyorsun. Masörü çağırıyorsun. Orada kendi başına doktora gidiyorsun. Sakatlanınca masörle beraber gidiyorsun hastaneye. Roma veya Sion’da veriyorlar adresi gidiyorsun hastaneye. Bekliyorsun dışarıda sonuçların gelmesini. Sonucunu alıyorsun. Doktora götürüyorsun. Her şeyiyle kendin uğraşıyorsun.”

“AYAKKABILARIMI KENDİM YIKIYORUM”

“Fenerbahçe’de malzemeni atıyorsun sepete, ayakkabını bırakıyorsun. Malzemeci abilerimiz temizliyor. Eşyalar yıkanıyor, yerine asılıyor. İtalya’da ve Sion’da böyle değil. Ayakkabını kendin temizliyorsun. Filenin içine eşyalarını atıyorsun. O yıkanıyor. Sonra o fileyi getiriyorlar ve kendin asıyorsun malzemeni. İtalya’ya gittiğimde oturma iznim bir hafta içinde çıktı. Sion’dan ise 2.5 ayda çıktı. ‘Biraz fazla değil mi?’ diye sordum. ‘Salih, burada futbol o kadar önemli değil.’ cevabını verdiler. Sıraya giriyorsun. Sıra ne zaman geliyorsa o zaman alıyorsun.”

ÇOK ÇALIŞMAKLA BİR ŞEY OLMUYOR

“Kendimi eleştirdiğim nokta şu; Roma’dan kiralık gitmeliydim. Daha fazla forma şansı bulurum diye düşündüm. Orada yanlış yaptım. Tesise en erken Totti geliyordu. Sonra ben. Benim çalışma konusunda hiçbir sıkıntım yok. Çok çalışmak ile bir şey olmuyor. Ben buradan sonra antrenmana gideceğim mesela. Çalışma, çalışma, çalışma… O şansın sana gelmesi gerekiyor. Ve o şansın sana yaratılması gerekiyor. Çok çalışarak bir şey alamıyorsun yani. Çalışma konusunda gönlüm çok rahat…”

PAYLAŞ