Trabzonspor’un golcü oyuncusu Burak Yılmaz, tek isteğinin Trabzonspor ile sezon sonunda şampiyonluk yaşamak olduğunu söyledi.

Milli futbolcu Burak Yılmaz, yaptığı açıklamada teknik direktör Rıza Çalımbay’ın göreve gelmesiyle iyi bir çıkış yakaladıklarını, gösterdikleri bu performansla şampiyon olmak istediklerini söyledi.

“İNŞALLAH BU ŞEHİRDE ŞAMPİYONLUK YAŞARIM”

“Şampiyonluk kelimesini çok dillendirmememiz lazım.” diyen Burak, şunları kaydetti: “Neden diye soracak olursanız, takımda çok genç arkadaş var. Psikoloji de okuyoruz. Çok psikolog ağabeyimizle çalıştık. İnsanın bilinçaltında ister istemez stres, baskıya neden oluyor. Kendim için konuşmuyorum ama genç arkadaşlarımız var. Trabzonspor’un hedefi her zaman bellidir. Zannediyorum ki son zamanların en çekişmeli, en güzel, en rekabete açık ligi oluyor. Nerelerden geldiğimize bakacak olursak Trabzonspor’un üst sıradaki takımlarla arasında büyük bir fark yok. Şu anda sadece Karabükspor maçını düşünüyoruz, maçlara tek tek bakıyoruz.”

Golcü futbolcu, “Sezon sonunda şampiyonluk yaşamak sana ne hissettirir?” şeklindeki soru üzerine, “Herhalde öyle bir şey yaşarsam, Allah’tan başka bir daha hiçbir şey istemem. İnşallah Allah’ım bu duyguyu bu şehirde bana nasip eder.” diye konuştu.

“BURSA NEYSE FENERBAHÇE DE O”

Ligin ikinci yarısında sahalarındaki ilk maçta Fenerbahçe ile yapacakları karşılaşmayla ilgili de taraftarlara uyarılarda bulunan deneyimli oyuncu, şunları dedi: “Artık Trabzonspor daha da tecrübelendi, daha oturaklı, daha bilinçli oldu. Bursaspor maçı neyse Fenerbahçe maçı da bizim için öyledir. Herhangi bir taşkınlık, Allah korusun saha kapatma asla böyle bir şeyi düşünmüyorum, çıkıp bizi desteklesinler, gerisini futbolculara bıraksınlar. Bizim herhangi bir takımın hocası, oyuncusu, başkanı ve yöneticisiyle bir işimiz olamaz. Taraftarımız stadı ağzına kadar doldursunlar, destek versinler, gerisini bize bıraksınlar. Trabzonspor, daha bilinçli oturaklı daha sakin hedefi olan takım. Bizim sonuna kadar taraftara ihtiyacımız var, bizi yalnız bırakmasınlar ve desteklesinler.”

PAYLAŞ