ABD ve İsrail yönetiminin Kudüs konusunda aldığı karar neticesinde eylemler gerçekleştiren Filistinliler, sokaklardaki gösterilerini sürüdürüyor. Türk bayraklı bir eylemci Ramallah’ta gösteri yaptı.

Filistin halkı ABD’nin aldığı Kudüs kararı sonrası sokaklardaki tepki gösterilerini devam ettiriyor. Yer yer İsrailli güvenlik görevlileri ile çatışmalar yaşayan Filistinliler yer yer ilgin protestolara imza atıyor.

O protestolardan biri de Ramallah’ta meydana geldi.

Ramallah’ta Türk Bayraklı protestocu dikkat çektiDHA (Ramallah’ta İsrail karşıtı gösteride askerlerle çatışan Filistinliler)

TÜRK BAYRAKLI PROTESTO

Ramallah’ta göstericiler öğle saatlerinde buluşarak İsrail’i protesto etmeye devam ediyorlar. Filistinli göstericilerden birinin taşıdığı Türk Bayrağı dikkat çekti.

İsrailli askerlerin Türk Bayrağı taşıyan protestocuyu fark etmeleri üzerine protestocuyu yakalamaya çalıştılar ancak genç protestocu kaçmayı başardı ve sırtındaki Türk bayrağı ile poz verdi.

Ramallah’ta Türk Bayraklı protestocu dikkat çektiDHA (Ramallah’ta Türk bayrağı ile poz veren Filistinli protestocu)

SEMBOL HALİNE GELDİ

Ramallah’ta yaşanan bu gösterilerin adeta sembolü haline gelen kimliği belirsiz göstericinin fotoğrafları günün en çok paylaşılan iletilerinden oldu.

Ramallah’ta Türk Bayraklı protestocu dikkat çektiDHA (Ramallah’ta Türk bayrağı ile poz veren Filistinli protestocu)

RAMALAHHA’TA İSRAİL BARBARLIĞI

İsrail askerlerinin geri çekilmesi üzerine bayraklı protestocu yeniden olay yerine geldi.

Ramallah’ta Türk Bayraklı protestocu dikkat çektiDHA (Ramallah’ta İsrail askerlerinin protstoculara müdahalesi)

Sık sık yolları kapatarak, ateşler yakan ve taşlı saldırılarda bulunan protestoculara İsrail askerleri de zaman zaman yolları yeniden açmak amacıyla ateş açarak ve gaz bombaları ile müdahale ediyorlar.

Protestoların yaşandığı yerde olası yaralanmalara karşın gönüllü sağlık ekipleri bölgede bir ambulans ile müdahaleye hazır olarak bekliyorlar.

PAYLAŞ