Aydınlık Gazetesi CIA’nın Suriye’de konuşlandırdığı özel savaş örgütleri ve bu örgütlerde faaliyet yürüten paralı askerlerin kimliklerini yayınladı

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG saflarında savaşmak için başta Amerika ve İngiltere olmak üzere Avustralya, Almanya, İsrail ve Hollanda gibi ülkelerden Suriye’nin kuzeyine gelen yüzlerce paralı askerin bağlantılarını, uzmanlıklarını ve kimliklerini isim isim deşifre ediyoruz.

Başta Türkiye, Suriye ve Irak’ın ulusal egemenliklerini tehdit eden ‘Terör Koridoru’ projesini hayata geçirmek için Suriye’nin kuzeyine gönderilen bu özel eğitimli askerlerin daha önce ABD Ordusu ve CIA’nın paravan örgütlerinde görev yaptıklarını tespit ettik.

Paralı askerler başta Tel Tamir ve Münbiç olmak üzere Kamışlı’dan Ayn el Arap’a kadar olan bölgede, IŞİD’e karşı mücadele maskesi altında Suriye’yi istikrarsızlaştırma ve Türkiye’yi bölme faaliyeti yürütüyorlar.

İŞTE O PARALI ASKERLER:

John Conner

Kanadalı 67 yaşındaki emekli asker. Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu olan YPG’ye 2 sene önce katıldı. Kod adı “Heval Zinar”. Yakın dövüş uzmanı olan Conner, kamplarda teröristlere yakın dövüş tekniklerini öğretiyor. Özellikle ABD Ordusu’nun kullandığı silahlar konusunda da son derece eğitimli. Her türlü silahın özelliklerini ve kullanımını çok iyi biliyor. ABD’nin YPG’ye son dönemde verdiği silahların eğitimi ve kullanımı konusunda YPG’li teröristlere eğitimi o veriyor.

Haberin Devamı İçin Tıklayın

PAYLAŞ