ABD Teknoloji devi Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın da olduğu yeni ürünlerini San Francisco’da düzenlenen etkinlikle tanıttı. Lansmanda yeni nesil Apple Watch görücüye çıktı.

Tanıtım etkinliğine önce Apple Watch (apple akıllı saat) ile başlandı. Apple’ın patronu Tim Cook, Apple Watch’un dünyanın en çok satan ikinci akıllı saat markası olduğunu söylerken, Pokemon GO ve Super Mario’nun da Apple Watch’lara geleceği müjdesini verdi.

Yenilenen Apple Watch’ta kullanılan işlemci S2 olarak lanse edildi. Çok daha hızlı olan bu işlemci bir yana daha parlak bir görüntüye sahip olan yeni saatlerde dahili GPS de bulunuyor.

apple akıllı saat
APPLE-NIKE İŞBİRLİĞİ Apple ve Nike, 2’nci nesil Apple Watch için güçlerini birleştirdi. İki şirketin birlikte ürettikleri modelin adı Apple Watch Nike Plus, ABD’de 369 dolardan başlayan fiyatlarla raflardaki yerini alacak.

İPHONE SİYAH İNCİ

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’lar iki farklı siyah renkle geliyor. Ayrıca iPhone 7’lerin gri, altın rengi ve altın pembe renkleri de olacak. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’lar su ve toz geçirmez yapıya sahip. Hem iPhone 7’de hem de iPhone 7 Plus’ta optik imaj sabitleyiciye yer verildi. ‘wo tone flash’ adı verilen özellik sayesinde karanlıkta iki kat daha fazla ışık alınıyor.

7 MEGAPİKSEL ÖN KAMERA

iPhone 7’nın arka kamerası tek, iPhone 7 Plus’ın arka kamerası iki tane. iPhone 7’nin ön kamerası 7 megapiksel ve HD çözünürlüğünde görüntü alabiliyor. iPhone 7 Plus ise çift kamerasıyla dikkat çekiyor. iPhone 7 Plus’ın iki arka kamerasından biri geniş açı, diğer telefoto lensi görevi görüyor. iPhone 7 Plus, hangi kamerayı kullanacağına o an kendi karar veriyor.

iPHONE 7 VE iPHONE 7 PLUS’IN FİYATLARI

iPhone 7, 649 dolar; iPhone 7 Plus 769 dolar fiyata sahip. Telefonların 32 GB, 128 GB ve 256 GB modelleri olacak. iPhone 7’nin ön sipariş tarihi 9 Eylül, 16 Eylül’de ise satışa çıkıyor.

APPLE STORE’A SUPER MARIO GELİYOR

Süper Mario Apple Store’a geliyor. Apple iPhone ve iPad’de oynanabilen oyun, multiplayer modunda oynanabilecek. Oyun 2016’nın son döneminde kullanıma sunulacak.

Popüler hale gelen Pokemon GO oyununun da Apple Store’a geleceği duyuruldu.

 

PAYLAŞ