Ankara’da FETÖ soruşturması ile açığa alınan bir kadın hakim, gizli tanık olarak Fetö’nün evlendirme/izdivaç imamını deşifre etti.

Kocasını bile Fetö Terör örgütünün bulduğunu açıklayan kadın hakim, “izdivaç imamı”nı da fotoğrafından teşhis etti. ‘Şahin’ kod adlı bu kişi, Yargıtay eski Tetkik Hakimi M.F. çıktı.

Gizli tanık, eşi ile “yargı’nın evlilik imamı” olarak bilinen “Şahin” kod adlı kişinin evinde tanıştırıldıklarını anlattı. Kendisine gösterilen fotoğraflardan da “evlilik abisini” teşhis etti. Bu kişinin 2014 yılına kadar Yargıtay’da Tetkik Hakimi olan M.F. olduğu ortaya çıktı.

17 Ağustos tarihinde ifadesi alman gizli tanık şunları anlattı:

SENİ HAKİM YAPALIM

Ev ablası işle yişi sağlıyordu. Her ablarım üzerinde de başka bir cemaat ablası vardı. Okulu bitmeye yalan, ev ablasının üstü durumundaki abla geldi. ‘Sizi hakimlik sınavına hazırlayalım, Ankara’da çalışma evlerimiz var. Evin kirasını ödeyeceğiz. Sen sadece masrafları verirsin‘ dedi. Kabul edip Ankara’ya geldim. Cemaat evine götürüldüm. Evde günde en az 10 saat ders çalışmak zorunluydu. Yazılı ve sözlü sınavı kazandım.

MAAŞIMIZI VERDİK

İşe ilk başladığımızda maaşımızın tamamını gelip elden aldılar. Sonrasında da maaşlarımızdan bekarlar için ayda yüzde 15, evliler için yüzde 10 kesinti yapıldı. Bu parayla öğrencilere burs vereceklerini söylediler. Ailemin durumunun iyi olmadığını ve bundan sonra para vermeyeceğimi söyledim.

KOD ADI ŞAHİN

Akademiyi kendi başarımla bitirdim. Eşimle beni cemaatten biri tanıştırdı. Bağlı olduğum abla evlenecek bir aday olduğunu söyledi ve Sincan Adliyesi civarında bir eve gittim. Evdeki kişi ‘Şahin’ kod adlıydı. 40 yaşlarında, kilolu, orta boylu, seyrek saçlı bıyıksızdı. Bu kişiye‘evlendirme abisi’ diyorlardı. Orada şimdiki eşimle buluştuk. Kura çektiğim yerde eşimle evlendim. 2014 HSYK seçimleri öncesinde de cemaatten koptuk.

Gizli tanık daha sonra, kendisine gösterilen fotoğraflardan, cemaatçi olduğunu bildiği 29 yargı mensubunu teşhis etti. Bu kişiler arasında 2014 yılına kadar Yargıtay Tetkik Hakimi olarak görev yapan M. F’yi teşhis eden gizli tanık, “Bu kişi ifademde Şahin kod adlı evlilik abisi olarak bahsettiğim kişidir. Yargıtay’da tetkik hakimi olduğunu da duymuştum” dedi.

PAYLAŞ