Emekli Tümamiral Semih Çetin, Atatürk ile ilgili eleştirilere tepki göstererek yayını terk etti.

Haber Türk ekranlarında canlı yayına katılan Semih Çetin, diğer konukların Atatürk’ü eleştirmelerine ve hatta Mustafa Kemal Atatürk’ün konsorsiyum ile seçildiği gibi saçma iddialara dayanamayarak tepkisini programı terk ederek gösterdi.

Semih Çetin , Atatürk’ün bütün Türk milletinin desteğini alarak Cumhuriyet’i kurduğunu hatırlatarak şunları söyledi ve yayını terk etti:

“Bu coğrafyada batıya karşı anti emperyalist tutum takınıp, tam bağımsızlığı savunan buna karşı içeride akıl ve bilime karşı bıçak çekmiş dini fanatizme karşı aklı ve bilimi yol gösteren tek lider çıkmış, o da Mustafa Kemal Atatürk.  Osmanlı imparatorluğunu kimse reddetmez, bizim tarihimiz. Ama neticede yıkılmış bir imparatorluktan Türkiye Cumhuriyeti gibi devleti çıkarmış, kurmuş, silah arkadaşlarıyla bütün Türk milletini arkasına almış Mustafa Kemal Atatürk’ü 30 Ağustos gecesi tartışmaya açmak, onu birtakım vasıflarıyla eleştirmek benim şahsen kaldırabileceğim bir şey değil.

Ben bunu kabullenemiyorum. Herkes istediği kadar konuşabilir. Bundan sonra da herhalde program bu minvalde devam edecek. Davetiniz için çok teşekkür ediyorum. 30 Ağustos’un da milletimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bütün milletimizin bayramını kutluyorum ve müsaade ederseniz ayrılıyorum.”

Semih Çetin, bu cümlelerinin ardından ısrarlara rağmen canlı yayını terk etti.

PAYLAŞ