Cumhuriyet Gazetesi , geçtiğimiz haftaki haberi gündeme getirerek tepki çeken bir habere imza atmıştı. 

Cumhuriyet Gazetesi’nin haber başlığı şöyle;

“Eski MİT mensubundan ağır iddia: Aydınlık hareketini solu bölmek için biz kurduk”

Yayında Vatan Partisi’nden Nusret Senem bu iddiaları yalanlamıştı. İşte o gün yaşananlar ve iddialar 

Vatan Partisi bu iddialara internet sitesinden yazılı metinle cevap verdi. İşte o cevap; 

“İnternet sitenizde bugün yayınlanan “Eski MİT mensubundan ağır iddia: Aydınlık hareketini solu bölmek için biz kurduk” haberi tamamen asılsızdır.

Aydınlık hareketinin bizzat Mehmet Eymür’ün başında olduğu Kontr-terör Dairesinin baş hedeflerinden biri olduğu herkesçe bilinmektedir. Ayrıca Mehmet Eymür kendisi de programda “Aydınlıkçılar beni yedi kalıba soktular.” diyerek bu gerçeği dile getirmiştir.

Nasıl olur da sol ile mücadele etmek için kurulan Kontr-terör Dairesinin kurduğu bir örgüt, o daireyi etkisiz kılmış olur? Sadece bu olgu bile iddiaların saçma ve asılsız olduğunun bir kanıtıdır. Ayrıca aynı programda Genel Başkan Yardımcımız Nusret Senem Mehmet Eymür’ün yalan söylediğini ve iddialarının asılsız olduğunu söylemiş olmasına rağmen bunu haberinizde belirtilmemektedir.

Son olarak kendi haberinizin içeriğinde ve o gün yayınlanan programda bile haberinizin başlığındaki ifade geçmemektedir. Bu davranışlarınız habercilikten çok psikolojik savaş faaliyeti gibi görünmektedir. Söz konusu haberde geçenlerin tamamen asılsız olduğunu tekrar ediyor ve bu metni de sitenizde yayınlamanızı talep ediyoruz.”

PAYLAŞ