Jandarma Teknik İstihbarat Daire Başkanlığı yapmış Emekli Albay Hasan Atilla Uğur’dan gündeme dair önemli açıklamalar geldi. 

Fetö kumpası ile hapis yatmış Hasan Atilla Uğur’dan Ulusal Kanal ekranlarında çok önemli açıklama, analiz ve tespitler geldi.

Fetö darbe girişimi sırasında Ankara’da bulunduğunu , hasta bir arkadaşını ziyareti nedeniyle ordu evinde bulunmadığını fakat kaldığı odanın Fetöcü darbeciler tarafından kapısının kırılarak girildiğini söyleyen Uğur, “eğer odada olsaydım kolay teslim alamazlardı” dedi.

14 Ağustos’ta ne olabilir? konusunda ise ; “Siber saldırı olabilir, ertesi gün Pkk terör örgütünün eylemlerinin başlamasının yıl dönümü olduğu için , Pkk’dan kamikaze saldırıları gelebilir. Edindiğim bilgilere göre 16 Temmuz’da Fetö ile Pkk arasında bir anlaşma yapıldığı bilgisini aldım.” dedi.

Kaşif Kozinoğlu ile birlikte 3 kişi aynı koğuşta kaldıklarını söyleyen Uğur, “Kozinoğlu rahatsızlanıp ayakta koğuştan çıkmıştı, edindiğim bilgilere göre sağlık görevlilerinin arasına sonradan giren biri, Kozinoğlu’nun kalbi durmadığı halde kalp masajı yapmış” diyerek, öldürülmüş olma ihtimalini ifade etti.

Darbe girişimi ile ilgili Mit’in istihbarat zafiyeti konusuna değinen Uğur, İstihbarat görevlerinde bulunmuş biri olarak söylemeliyim ki, 1 ay öncesinden haber alınmış olmalıydı. Haber alınmış fakat Mit’e sızmış elemanları tarafından görmezden gelinmiş de olabilir. Haber alınmadıysa zafiyet vardır şeklinde konuyu yorumladı.

Amerika Fethullah Gülen’i Türkiye’ye iade eder mi sorusuna ; “Edeceğine ihtimal vermiyorum, Abd iade ederse , bundan sonra Türkiye’de kullanmak isteyeceği insanlara kötü imaj verir. ” diyerek büyük devletlerin kullandığı ve kullanacağı insanlara sahip çıkmasına değindi.

“Üst akıl” denilmesine kızan Uğur, “Üst akıl Amerikadır, bunu açık açık söylemeliyiz” dedi.

Türkiye’nin şuan emperyalizm ile savaştığını söyleyen Uğur, “Ben de dindar biriyim , devlet kurumlarında cemaat ve tarikatlardan insanlar getirilmemeli” diyerek Emperyalizm ile mücadelede devlet kurumlarına işi bilen, millici insanların getirilmesi gerektiğini söyledi.

Ohal kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde kararname ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yapısının değiştirilmesi konusunda ; “Bu değişiklikten kim memnun? Hdp yani Pkk memnun” diyerek, Hdp’nin bu konudaki açıklamasına dikkat çeken Uğur, “bu kararnameler revize edilmelidir, Tsk’nın Milli yapısına zarar verilmemelidir. Kuleli Askeri Lisesi mezunu biri olarak söylüyorum, bu kararname Terörle Mücadeleye zarar verir. 2200 yıllık Türk Ordusunun emir komuta sistemindeki disiplini bozar. ” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya lideri Putin görüşmesinden Milli Menfaatlerimize yönelik önemli kararlar çıkacağını, bir kısmının medyaya açıklanmayacağını söyleyen Uğur, ekonomik anlamda önemli kararlar alınacağının tüyolarını verdi. Suriye’de kurulması planlanan “kürt koridoru”na karşı önemli adımlar atılabilir dedi.

Fehman Hüseyin (Bahoz Erdal)’ın öldürüldüğünü tekrar söyleyen Uğur,  Türk İstihbaratı ve Güvenlik kuvvetlerinin bu başarısını Amerika ve diğer emperyalist ülkelerin hazmedemediği için Bahoz Erdal yaşıyor yönünde yalan haberler yaptığını ifade etti.

PAYLAŞ