Fethullah Gülen’in geçmiş yıllardaki sağ kolu Nurettin Veren’den Cnn Türk ekranlarında gündemi sarsacak açıklamalar. 

Mhp Genelbaşkan adayı olan Meral Akşener’in Fetö ile ilişkisi olup olmadığı spekülasyonları Mhp ve ülke gündeminde tartışılırken, Nurettin Veren’den belge ile açıklama geldi.

Fethullah Gülen’in emri ile dönemin Başbakanı Tansu Çiller’e Meral Akşener’i önerdiğini söyleyen Nurettin Veren, canlı yayında Meral Akşener’in kendisine yolladığı teşekkür mektubunu gösterdi.İşte o belge;

meral akşener içişleri fetö gülen

Fetullah Gülen’in bir zamanlar sağ kolu olan Akit Yazarı Nurettin Veren, AKP’li birçok isim hakkında “Örgütle bağları var” ithamında bulundu. Veren’in saydığı isimler arasında TBMM Eski Başkanı Cemil Çiçek, Milli Eğitim Eski Bakanı Mehmet Sağlam, TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç ve AKP’nin kurucularından Ali Coşkun da var.

Veren, Fetullah Gülen’e yakın isimler arasında Cemil Çiçek, Bülent Arınç, Ali Coşkun ve Mehmet Sağlam’ın olduğunu söyledi. Veren, bu isimleri 2008 yılında uyardığını ancak yine de kendisine inanmadıklarını, örgütle ilişkilerini sürdürmeye devam ettiklerini savundu.

Mit’ten emekli edilen Mehmet Eymür’ün de Fetö ile ilişki içinde Balyoz ve Ergenekon kumpaslarında etkili olduğunu ve Türkiye’de hala etkin olduğunu hatta bir televizyon programına çıkmasını engellediğini söyledi.

14 Ağustos olayını Fetö’nün tarih şaşırtmak için kullanmış olabileceğine değinen Nurettin Veren, Apple, Nasa gibi dünyaca ünlü teknoloji şirketlerinde yetişmiş Fetö elemanı olduğuna dikkat çekerek, farklı bir tarifte siber saldırı yapılma olasılığının da olduğunu vurguladı.

“İMAMLARIN YERİ SÜREKLİ DEĞİŞİYOR”
Veren yaptığı açıklamada “Şuanda Cemaatin süzgecinden geçerek oralara (TSK) gelmiş yüzde 85 oranında asker var. Ben bunu 2005’te dile getirdim. Buralara eleman devşiren imamlar var. Bunlar deşifre olunca hemen başka imamlar geliyor ve o boşluk böyle doluyor. İmamların yeri sürekli değişiyor, bulunduğu yere fazla adapte olmaları istenmiyor” dedi.

NURETTİN VEREN KİMDİR? İŞÇİ PARTİLİ Mİ?

Nurettin Veren İşçi Partisi üyesi olduğunu yalanladı, “kimse televizyon ekranlarını bana açmazken Ulusal Kanal bana ekranlarını açtı, birde Ulusal Kanal’ın Ermeni Soykırımı Yalanı organizasyonunda bulundum. Rahmetli Rauf Denktaş gibi birçok vatansever ile yan yana bulundum.” şeklinde konuştu.

SUİKAST GİRİŞİMİNDE BULUNULDU

Ulusal Kanal’dan program çıkışında , kendisine suikast girişiminde bulunulduğunu, Emniyet’in bu konu hakkında duyarsız davrandığını, ilgili polislerin şuan Fetö üyesi olmakla tutuklandığını söyledi.

https://twitter.com/utku_reyhan/status/761635599367413761

PAYLAŞ