Uluslararası Af Örgütü Avusturya Şubesi, üyelerine mektup göndererek Türkiye’deki Fetö darbecilerinin haklarını savunmak için para talep etti.

Geçmişte Fetö kumpası ile mağdur olan binlerce Türk Subayı için, “darbecilerin üzerine gidilsin” diyen batı örgütleri, bu kez kendilerine yakın isimler için para topluyor.

Derneklere ve evlere gönderilen mektubun içerisinden ödeme makbuzu ile ‘Türkiye’de insan hakları tehdit altında’ başlıklı bildiri çıktı.

Sosyal medya üzerinden paylaşılan ve üzerinde Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren darbecilerin resimlerinin yer aldığı bildiride, Türkiye’de insan haklarının çiğnendiği, darbecilerin ve FETÖ terör örgütü mensuplarının mağdur olduğu mesajı verildi.

Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhine ifadelerin yer aldığı mektupta, darbeciler için yardım yapılması istendi.

Türkiye’de askerlerin tamamen soyulup resimlerinin tüm dünyaya servis edildiği belirtilen bildiride, “Şu an her zamankinden çok sizin maddi yardımlarınıza ihtiyacımız var. Her euro çok önemli. Sizin sesiniz gücünüz ve bağışlarınızla güçlenip uluslararası toplumun Türkiye hükümetinin insan hakları ihlalini yargılamasını isteyeceğiz. Özellikle gözaltındaki şiddetin durması için. Lütfen bizimle Türkiye’deki insanları ve onların hakkını koruyun” ifadeleri yer aldı.

AVUSTURYA’DA YAŞAYAN TÜRKLERDEN TEPKİ

Uluslararası Af Örgütü Avusturya Şubesi’nden isminin verilmesini istemeyen bir kişi, AA muhabirinin sorusu üzerine, darbecilere yardım toplamak amacıyla üyelerine ve derneklere içerisinde ödeme makbuzlarının bulunduğu mektubu yolladıklarını doğruladı.

Avusturya’da yaşayan Türkler, darbeciler için para yardımı toplayan Uluslararası Af Örgütü’ne sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Avusturya’da Türkiye ve Türk düşmanlığının zirveye ulaştığını ifade eden vatandaşlar, “Uluslararası Af Örgütü’nün, darbe mağdurları yerine darbeciler için yardım toplanmasını kaygı ile izliyoruz” yorumlarında bulundu.

PAYLAŞ