TSK’ya yönelik ilk kumpas olan Atabeyler davası ile cezaevine giren ve ordudan da ihraç edilen Kara Pilot Yüzbaşı Murat Eren için sosyal medya twitter ortamında etiket açıldı.

2006 yılında “Erdoğan’a suikast yapacaktı” iddiasıyla tutuklanan Eren, 3 ay cezaevinde kaldıktan sonra ilk duruşmasında tahliye edildi. Yüksek Askeri Şûra kararı ile Türk Silahlı Kuvvetleri’yle ilişiği kesilen Eren, farklı suçlamalarla 2 kez daha tutuklandı. Yüzbaşı Eren, 2013 yılından beri Kartal Açık Cezaevi’nde tutuklu.

Eşi Hande Eren, Anayasa Mahkemesi’ne yeniden yargılanma için 2 başvuru yaptıklarını ifade ederek, “İlkinde yeniden yargılama başvurumuz reddedildi. İkinci başvurumuzu yapalı 2 yıl oldu. Henüz görüşülmedi. Beraat edelim, salıversinler değil, diğer kumpas mağdurları gibi yeniden yargılanmak istiyoruz” demişti.

Herkesin tahliye edildiği kumpas davalarında bir tek Murat Eren tutuklu olarak kalmıştı. Bu nedenle sosyal medya’da MuratErene Tahliye etiketi açılarak 10 binlerce paylaşım yapıldı. İşte bazı twitler;

PAYLAŞ