Hakkari Şemdinli kırsalında Pkk’ya operasyon yapıldığı çatışmaların yaşandığı öğrenildi. Bölgeye 100’den fazla teröristten oluşan bir grubun sızdığı iddia ediliyor. 

Teröristlerin Güvenlik Güçlerimize ateş açtığı ve çatışmaların yaşandığı öğrenilirken , Pkk’lı teröristlere şapatan bölgesinde hava destekli operasyon yapıldığı bildirildi. 3 yaralımız olduğu yönünde doğrulanmamış iddialar var.

14:30 Şuan gelen bilgilere göre çatışmalarda yaralanan 1 askerimiz şehit oldu 6 askerimiz ise yaralı.

Sabah erken saatlerde Şemdinli İlçesi’ne 5 kilometre uzaklıktaki Altınsu Köyü İncesu Mezrası Şapatan Bölgesi’nde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Zaman zaman şiddetlenen çatışmalara helikopterler de Pkk’lı teröristlerin bulunduğu bölgeyi ateş altına alarak destek veriyor. Bölgeye çok sayıda özel eğitimli komando sevk edilirken, silah ve patlama sesleri köyden duyuldu. Bu arada Şemdinli ilçe çıkışındaki Yelde Mahallesi’nde askeri araca PKK’lı teröristler tarafından roketli saldırı düzenlendi. Askerlerimizin sağlık durumu hakkında net bilgi alınamazken, operasyonların sürdüğü ilçeye giriş çıkışlar kapatıldı.

PAYLAŞ