Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişiminde bulunan 5 fetö teröristinin daha yeri tespit edildi. Jandarma, “Teslim olun” çağrısı yapıyor.

00:00 Güncelleme : Kısa süreli silah sesleri duyulmasının ardından teröristlerin yakalandığı öğrenildi. Gelen bilgiler 9 kişinin yakalandığı yönünde.

CovBd1WXEAAWbzU

Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldırı düzenledikten sonra kaçan darbecilerin Ula ilçesi Şirinköy bölgesinde bulunduğu ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip kaydırıldı. Operasyon başlatan jandarma timleri megafonlarla darbeci askerlere yönelik ‘teslim olun’, çağrılarında bulunmaya başladı.

Darbe girişimi sonrası kaçan 12 fetö teröristi’nin fotoğraf ve bilgileri, başta Muğla çevresindeki iller olmak üzere 81 ilin emniyet müdürlüklerine jandarma birimlerine gönderildi.

Gazetecilere açıklama yapan görgü tanığı Üzeyir Çalcı,  mısır tarlasına domuzların gelmesini önlemek için bölgede nöbet tuttukları sırada su kanalından sesler geldiğini, önce seslerin domuzlardan kaynaklandığını düşündüklerini anlattı. Kanala ışık tuttuklarında, bellerine kadar suyun içinde 5 asker gördüklerini belirten Çalcı, sudan çıkan askerlerin kendilerine tatbikatta olduklarını söyleyerek ışığı kapatmalarını istediğini aktardı.

Çalcı, bunun üzerine oradan ayrıldıklarını ve geri dönüp durumu köy muhtarına bildirdiklerini ifade etti. 5 asker görmüş olmalarına rağmen kanalın diğer tarafından da sesler geldiğini vurgulayan Çalcı, bu nedenle sayının daha fazla olabileceğini düşündüklerini dile getirdi. Çalcı, askerlerin sakallı olduğuna da dikkati çekti.

PAYLAŞ