Fenerbahçe Monaco’yu Emenike’nin 2 golü ile devirdi. 

Taraftarının beklentisinin düşük olduğu Emenike , maça damga vuran isim oldu. 2 gol atmasının yanında, gücü ve hırsı ile de taraftarı mest etti.

3-5-2 sisteminin değişmez isimleri olacağını daha önce söylediğimiz Emenike ve Salih Uçan , Fenerbahçe’nin hücum yönüne büyük katkı sağladı.

Salih, bildiğimiz gibi. Oyun zekası ve teknik yeteneği ile formsuz da olsa takımın vazgeçilmezi olacaktır. Kendisi için bitik diyenleri bugün bitirdi…

Emenike ise taraftarın desteğini arkasına alırsa büyük iş yapacaktır. Çünkü taraftar baskısını üzerinde hissedince dağılabilen bir futbolcu. Kalitesi ve gücü ile herzaman beğendiğim bir futbolcu olmuştur , bunu geçmişte de yazdım. Umarım futbol şansı da yanında olur.

Monaco maçı öncesi , ben dahil birçok taraftarın korkusu, yeni sistem , defansın yenilenmesi sebepli uyumsuzluk ve cezalı futbolculardı. (Özellikle Mehmet Topal’ın cezalı olması…) Bu nedenle beraberlik iyi sonuç diye düşünürken, iyi mücadele ve “takım oyunu” maçı kazandırdı, geleceğe dair büyük umutlar verdi.

Van der wiel – Martin Škrtel kalitelerini gösterdi. Yönetim, Gökhan Gönül’de ısrar etmemekle haklı olduğunu gösterdi. En azından orta yapabilen bir sağ bek kazandı…

Performans olarak hayal kırıklığı yaratan tek oyuncu Fernandao oldu. Bildiğimiz yırtıcı, güçlü Fernandao maalesef sahada yoktu. Bu sistemde pivot santrofor olarak ona ihtiyaç olacaktır. Umarım toparlar kendini.

Erkan ÖZ

PAYLAŞ