Fetö soruşturması kapsamında gazeteciler hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. Nazlı Ilıcak ismi de bu gazeteciler arasında. 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturmada kapsamında, aralarında Gazeteci Nazlı Ilıcak’ın ve Hürriyet muhabiri Arda Akın’ın da bulunduğu 42 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Hakkında gözaltı kararı verilen gazetecilerden Fatih Yağmur twitter hesabından yaptığı açıklamada;“Hakkımda gözaltı kararı verilmiş Sabah’ın yayınladığı listeye göre. İşsiz bırakılmakla cezalandırmak yetmedi sanırım.Telefonlarımı vs kapattım. OHAL bitene kadar teslim olmayacağım” dedi.

Cemaat’in medya ayağı kapsamında 42 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenilirken, gazeteci Nazlı Ilıcak’ın İstanbul’daki evinde bulunamadığı belirtildi. Ilıcak’ın Bodrum’da olabileceğini değerlendiren İstanbul polisi, Muğla polisi ile temasa geçti.

NAZLI ILICAK BODRUM’DA EVİNDE BULUNAMADI KAYIP

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ nın yürüttüğü darbe girişimi soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen gazeteci Nazlı Ilıcak, için güvenlik güçleri Bodrum’ da harekete geçti. Nazlı Ilıcak’ ın ilçede olduğunun tespit edilmesi üzerine Güvercinlik’teki evinde arama yapıldı. Ancak şuana kadar yapılan aramalarda Nazlı Ilıcak’ a ulaşılamadı.

BÜLENT MUMAY  “ÜYESİ OLDUĞUM TEK ÖRGÜT TGC”

Gazeteci Bülent Mumay gözaltı listesinde yer alması ile ilgili Twitter hesabından kaçmayacağına ve suçsuz olduğuna yönelik açıklamada bulundu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti kimliğinin fotoğrafını paylaşan Bülent Mumay, “Üyesi olduğum tek örgüt budur. Ne başka örgüt bilirim, ne başka meslek. Savcılığa gidip yüz yüze de anlatacağım” dedi.

Soruşturma kapsamında gözaltı kararı çıkartılan 42 gazeteciden Bayram Kaya , Cihan Acar, İbrahim Balta, Seyit Kılıç ve  Yakup Sağlam gözaltına alındı. Gözaltına alınan 5 kişi Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

CNN TÜRK’ün haberine göre hakkında gözaltı kararı alındığı iddia edilen gazeteciler şunlar ;

Abdullah Abdulkadiroğlu
Abdullah Kılıç
Ahmet Dönmez
Ali Akkuş
Arda Akın
Nazlı Ilıcak
Bayram Kaya
Bilal Şahin
Bülent Ceyhan
Bülent Mumay
Bünyamin Köseli
Cemal Azmi Kalyoncu
Cevheri Güven
Cihan Acar
Cuma Ulus
Emre Soncan
Ercan Gün
Erkan Akkuş
Ertuğrul Erbaş
Fatih Akalan
Fatih Yağmur
Habib Güler
Hanım Büşra Erdal
Haşim Söylemez
Hüseyin Aydın
İbrahim Balta
Kamil Maman
Kerim Gün
Levent Kenes
Mahmut Hazar
Mehmet Gündem
Metin Yıkar
Muhammet Fatif Uğur
Mustafa Erkan Acar
Mürsel Genç
Selahattin Sevi
Seyit Kılıç
Turan Görüryılmaz
Ufuk Şanlı
Ufuk Emin Köroğlu
Yakup Sağlam
Yakup Çetin

PAYLAŞ