Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, fetö darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ın kalıp, ayrıldığı otele saldırıda bulunan ve iki polisi şehit ederek kaçan FETÖ/PDY terör örgütü üyeleri darbeci, suikastçi askerlerden Binbaşı Taner Berber ile astsubaylar İlyas Yaşar ve Gökhan Güçlü yol kontrolü sırasında Çetibeli mevkiinde yakalandı. 

Güncelleme 17:40 Yakalanan asker sayısı 7 oldu, kaçak 10 asker aranmaya devam ediliyor.

Bir kısmı menfezde yakalandı. Yakalanan askerler arasında ‘en tehlikeli firari’ olduğu belirtilen Paşa lakaplı Astsubay Zekeriya Kuzu da bulunuyor.

CoN_tfFWgAAcSt1

Darbeci Fetö suikastçisi timden 7 askerin otostop yaparken, devriye gezen jandarma ekipleri tarafından fark edildiği öğrenildi. Darbeci askerlerden 3’ü jandarma tarafından yakalanırken, 4 darbeci suikastçi askerin ormanlık alana doğru kaçtıkları bildirildi. Kaçan darbeci askerleri yakalamak için ormanlık alanda başlatılan operasyon havadan ve karadan sürüyor.

Dün akşam saatlerinde bir ihbarın gelmesi üzerine Bodrum Göltürkbükü ve Cennet Koyu’nda operasyon düzenlenmiş ancak firari darbeci suikastçi askerlere yönelik bir ize rastlanmamıştı.

BODRUM YALIKAVAK’TA ASKERİ HELİKOPTERLER

Edinilen bilgiye göre, bu çerçevede Bodrum Yalıkavak’ta askeri helikopterler dün gece saatlerinden itibaren devre atıyor. Marinadaki teknelere bugün yasak getirilirken, teknelerin marinadan ayrılmasına izin verilmiyor.

HABERTÜRK YAYININDA YAKALANDI

FETÖ/PDY terör örgütü üyesi bir darbeci, suikastçı asker de HABERTÜRK TV’nin canlı yayını sırasında yakalandı. Yakalanan asker resmi araçla güvenlik güçleri tarafından götürüldü.

biber çalarken fetö

PAYLAŞ