Fetö darbe girişiminde yaşanan olaylar , geçmişte yaşanan gladio/gladyo operasyonları ile benzerlik taşıdığı öğrenildi. 

Fetö’nün taban olarak fazla destekçisi olmaması nedeniyle iç savaşa yol açacak hamleler denediği ortaya çıktı.

Darbe girişiminin şafağında boğaziçi köprüsüne keskin nişancı yerleştirildiği ve halkın üzerine ateş edildiği öğrenilmişti. Ayrıca farklı bir bölgede kalabalığın arasına karışan birinin, halkı galeyana getirip olaylardan habersiz mehmetçiği linç etmeye yönlendirildiği ortaya çıkmıştı. Yaşanan bu olaylar geçmişte sağ-sol olaylarında provakasyon çıkaran gladyo operasyonlarını akıllara getirdi. (gladyo: Nato üyesi ülkelerde faaliyet gösteren, siyaseti abd çizgisine göre yönlendirip şekillendiren gizli örgüt)

Gladyo Öcalan’ı kaçıracaktı…

Ulusal Kanal’ın haberine göre, kürt ayaklanması çıkarmak için terörist başı apo’nun kaçırılacağı öğrenildi.

12 fetö üyesi darbeci albayın, donanmaya ait gemiyle İmralı’ya giderek Pkk lideri Abdullah Öcalan’ı kaçırma girişiminin son anda engellendiği öğrenildi.

15 temmuz günü polisler İstanbul’daki tüm trafiği kesmişti. Zeytinburnu Kazlıçeşme’de Sahil Yolu’nda son model askeri bir cipin de trafikte sıkıştığı tespit edildi.

Durumu fark eden Güven Timleri, içerisinde resmi üniformalı 4 albayın bulunduğu cipe yaklaşarak, “Buyurun merkeze gidelim size yardımcı olalım” dedi.

Albaylar, “Biz dost askerleriz, darbeci değiliz” yanıtını verince Polisler ise “O zaman size çay ikram edelim” diyerek albayları Zeytinburnu’nda bulunan karakola götürdü.

Bir süre sonra, 4 albayı kurtarmak için 2 cip içerisinde 8 albay daha şubeye geldi. Plan ise ilerleyen saatlerde ortaya çıktı. Darbecilerin, Zeytinburnu Limanı’na giderek buradan Zodyak ve donanmaya ait gemiyle İmralı’ya gidip Öcalan’ı kaçırmayı planladığı tespit edildi.

PAYLAŞ