İçişleri Bakanlığı’nın yazılı açıklamasında, sosyal medya üzerinden yapılan bazı yayınlar ve iletilerde, vatandaşların arasında ayrımcılığa yol açabilecek mesajlar verildiği belirtildi.

Sosyal Medya üzerinde Pkk,Fetö gibi terör örgütlerinin algı operasyonu ve provokasyon yaptığı bilinmekteydi. İlber Ortaylı, Yılmaz Özdil, Nejat İşler gibi ünlü isimlerin “parodi” hesapları ile de algı operasyonları yürütülüyordu.

İçişleri Bakanlığı bu konuda uyardı, “Sosyal medya üzerinden yapılan bazı yayınlarda, vatandaşlarımız arasında ayrımcılığa sebebiyet verecek mesajlar verilmektedir.Fesat çıkartmaya ve halkımızı ayrıştırmaya yönelik bu tür paylaşımlara itibar edilmemesini önemle istirham ediyoruz.” açıklaması yapıldı.

Bakanlığın yazılı açıklamasında, sosyal medya üzerinden yapılan bazı yayınlarda, vatandaşların arasında ayrımcılığa yol açabilecek mesajlar verildiği belirtildi.

Bu ve benzeri paylaşımların provokatif amaçlı ve gerçek dışı olduğu kaydedilen açıklamada, “Toplumumuzda fesat çıkartmaya ve halkımızı ayrıştırmaya yönelik bu tür paylaşımlara itibar edilmemesini önemle istirham ediyoruz.” ifadesine yer verildi.

PAYLAŞ