Fetö Darbe Girişimi sırasında , Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli astsubay’ın kahramanlığı dikkat çekti. 

Mete Yarar, ÖKK’de yaşanan o anları anlattı;

“Olayın ayrıntıları ve gelişmeler açığa çıktıkça çıldırmamak işten değil”

“ÖKK Komutanlığı da içeriden ele geçirilmeye çalışılmış . Bir astsubay olayın şeklini değiştirmiş . Allah mekanını cennet etsin”

“Cuntacı Semih Terzi adlı general, içeriden 20/30 Kişilik bir grupla ÖKK karargâhı’na giderek el koymaya Çalışıyor.”

“Komutanın odasına giderek emir astsubayına bundan sonra ben Komutanım diyor . Bu arada yanında adamları var.”

“Zekai Paşa’nın emir astsubayı tereddütsüz Silahı çekip cuntacı generali alnının ortasından vuruyor. Diğerleri de onu şehit ediyorlar .”

“Ondan sonraki gelişmeler ise ayrı bir Kahramanlık hikayesi . O cuntacı ölmese bir çok eylem yapılacaktı”

“O yiğit Adamın Türkiye adını ezberleyecek. Diğer ayrıntıları yarın anlatacağım . Komutanların Yanındaki korumaların nasıl şehit edildiğini”

Mete Yarar, kahraman astsubay’ın şehit edilmesinden sonra yaşananları da anlattı; 

Şehit olan astsubay sonrası, darbeciler ÖKK karargahını ele geçirmişti, Karargahı geri almak için ;
“Özel Kuvvetler Komutanı güvendiği ve inandığı bir çoğu subay ve astsubayla beraber… Yanlarında silah yok, bütün silahlar Özel Kuvvetler Komutanlığı’nıin içerisinde. Birliklerden bulabildikleri kalaşnikoflar, av tüfekleri de dahil olmak üzere birliğe sızıp bu 20 kişiyle çatışmaya giriyorlar. Bu 20 kişiyi etkisiz hale getirip tekrar emir – komutayı ele alıyorlar ve daha sonra yapılacak bütün operasyonları planlıyorlar.”

“Bilindiği üzere silahlı kuvvetlerdeki herkesin bir beylik tabancası vardır. Onun dışındaki uzun namlulu silahlar dahil olmak üzere herkesin kışlasının içerisindedir. Silahlar orada ve bu insanlar buldukları ne varsa onunla Özel Kuvvetler’in içerisindeki o 20 kişiye saldırıyorlar ve karargahı tekrar ele geçiriyorlar. Zekai Paşa’yı dışarıda yakalamaya çalışıyorlar ve eşi de yanında. Eşi de yaralanıyor. Daha sonra bu ekibin içerisindeki o ‘komutan benim’ diyen general, Özel Kuvvetler’in bütün yurt dışındaki birliklerini geri çağırmaya çalışıyor. Bir kısmına ulaşıyorlar ama hiçbiri bu emri kabul etmiyor. O gece o astsubayın hayatını feda ederek yaptığı kahramanlık, Ankara’da her şeyi değiştiriyor. Alnının ortasından vurduğu o cuntacı ile Ankara’da o gece değişti.”

İşte o kahraman Niğde’li Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir

Başçavuş Ömer Halisdemir

Güncelleme; Cnn Türk ekranlarında darbe girişimini ayrıntılı anlattığı video eklenmiştir.

Mete Yarar CnnTürk’de darbenin nasıl planlandığı, emniyet’in bu plandaki yerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın marmaris’te kaldığı otele baskını anlattı.

Ayrıca şu soruları cevapladı , darbeciler neden başarısız oldular? Fethullah Gülen cemaati mi planladı? Akp’nin düzmece, kurgu’su muydu? neden o saatte yaptılar?

 

PAYLAŞ