Mhp Gaziantep Milletvekili Prof Dr Ümit Özdağ Meclis’te gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Ermeni olaylarını “soykırım” olarak kabul eden Almanya’nın şimdide İncirlik üssünden askerlerini çekmekle tehdit etmesi konusunu “Cehenneme kadar yolları var” diyerek sert bir dille eleştirdi.

Suriyeli mültecilere vatandaşlık verilmesi konusunu “çılgın proje” olarak tanımlayan Özdağ, şunları söyledi.

“Verilir ise Allah korusun Türkiye’yi Türk milleti bu çılgın projeye karşı kendisini savunacaktır. Her türlü hukuki süreç içinde kalarak, bu süreci durdurmaya çalışması gerektiğine inanıyorum. Önce sarayın ve hükümetin bir milli stratejik akla ihtiyacı olduğu anlaşılıyor ki bu yaklaşım kendi vatandaş ithal etmek ve onlarla rejim değişikliğine gitme çabası kabul edilebilir değil.”

El-Nusra’nın da Türkiye’ye yönelik saldırıları başlayacak

“Önümüzdeki günlerde El-Nusra’nın da terör saldırıları, Türkiye’ye yönelik eylemleri başlayacak. Çünkü El-Nusra da IŞİD gibi devlet kurma politikasını benimsedi. Suriye iç savaşı Türkiye’ye taşınıyor ve baş sorumlusu Erdoğan’dır. 3-5 senede insanlara vatan veremezsiniz. Bir kişinin vatandaş olmasının koşulları yasalarla belirlenmiş. Kalifiyeli olanları alacağız diyorlar. Yapmış oldukları şey çok iğrenç. Bu insanların kendi ülkelerini barış döneminde inşa etmeler gerekiyor. Siz bu insanları Suriye’nin geleceğinden çalıyorsunuz”

AKP , Avrupa Birliği’ne Etkin Cevap Vermiyor

Ümit Özdağ, Avrupa Parlamentosunda yaşanan Pkk-Pyd sergisi rezaleti ile ilgili şöyle konuştu: “AB’nin yapmış olduğu şeyin terör karşısında bir ikiyüzlülük ve utanmazlık olduğunu düşünüyorum. PKK’ya sergi açma fırsatı veren bir AB’nin IŞİD’in bombalarından dert yanmaya hakkı yoktur. Terörün iyisi yada kötüsü olmaz. Terör terördür. AB’nin tarihinde insanlık suçu olduğu için ayıbı olduğundan sergiyi açarken utanma hissetmiyorlar. Önemli olan AKP bu utanmazlığına nasıl cevap vermektedir. Etkin bir cevap vermiyor.”

Özdağ, Bahoz Erdal’ın öldürüldüğü iddiaları ile ilgili ise “Bana gelen duyum öldürüldüğünü ifade ediyor. Bunun dışından bir şey söyleyemem. Hükümetin teyit etmediğini ben edemem” dedi.

PAYLAŞ