İzmir’in Buca İlçesi’nde yaşayan 60 yaşındaki Mesut Yağız ve oğlu, gürültü yaptıkları için uyardığı Suriyeliler tarafından bıçaklandı .

Saat 19.30 sularında Fırat Mahallesi 637 Sokak’ta meydana gelen olay, baba oğulun , kimliği belirsiz suriyelileri gürültü yapmamaları konusunda uyarması ile meydana geldiği iddia edildi. Mahalle sakinlerinin de Suriyelilere tepkisi ile büyüyen kavgada Mesut Yağız ve oğlu 27 yaşındaki Fatih Yağız bıçak darbesiyle başlarından yaralandı.

Tartışmanın büyümesiyle mahalle sakinleri ile Suriyeliler arasında yaşanan kavgada baba ve oğlu bıçak darbesiyle başlarından yaralandı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Polis kavgayı güçlükle ayırırken, sağlık ekiplerinin yaptığı müdahalenin ardından yaralı baba ve oğlu ambulansla Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedaviye alınan yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.
Olay sonrası kaçan Suriyelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Mahalle sakinlerinden Akın Kına, Suriyelilerle Türk vatandaşları arasında kavga çıktığini belirterek, “Bu Suriyeliler hazırlıklı zaten satırlar ve bıçaklarla bizim komşuları doğradılar. Bayanlar dışarı çıkamıyor burada, dışarıda oturamıyorlar, markete gidemiyorlar. Küfürlü konuşuyorlar, gece zaten hiç yatma yok sabaha kadar kapılarda balkonlarda yüksek sesle konuşuyorlar. Komşuların uyarmasıyla bugün büyük bir kavga çıktı. Bugün belki 5, 6 yaralıyla atlatıldı ama yarın öbür gün kesinlikle bu çok daha büyük çok daha vahim olaylara gebe” dedi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor

PAYLAŞ