ABD polisi, yine siyahi bir genci öldürdü. Gözaltına alırken vurarak öldürülen genç ile son dönemde artan “siyahi” cinayetlere bir yenisi daha eklendi.

ABD’de cinayet anı görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından ayağa kalktı. Federal savcılık olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Fakat geçmişte yaşanan cinayet’de halk çok büyük tepkiler göstererek sokaklara dökülmüştü. Bu olay sonrası neler yaşanacak? Abd karışacak mı? göreceğiz.

Amerika’nın Louisiana eyaletinde  37 yaşındaki siyahi Alton Sterling dün akşam saatlerinde yere yatırılmış bir halde gözaltına alınırken öldürüldü. Elinde herhangi bir kesici ya da ateşli silah olmayan Sterling’i polisler art arda ateş ederek öldürdü. Polislerin neden ateş ettiği anlaşılamazken, görüntülerde Sterling’i vuran polisin “F.ck” diyerek sinirli bir şekilde küfür ettiği duyuluyor.

Sterling’in ölümünün ardından siyahiler tüm ABD’de eylemler yapmaya hazırlanırken, Louisiana’da bir grup cinayeti sıcağı sıcağına protesto etti.

Olayın kanlı video görüntüleri internete düşse de, etik gereği yayınlamıyoruz. Olayda defalarca ateş edildiği görülüyor.

amerikalı polis siyahi genci

 

 

PAYLAŞ