Bahçeli’ye yakın isimlerden  MYK Üyesi Özcan Pehlivanoğlu delegeleri 19 Haziran’daki kurultaya çağırdı.

MHP yönetimi 10  Temmuz’da seçimli kurultay kararı almış, MHP Lideri Devlet Bahçeli 19 Haziran kararını yok saydığını söylemişti. Parti yönetiminin 19 Haziran’daki kurultaya gitmeyeceği açıklanmıştı. Parti içinde bir şok daha yaşandı.  Bahçeli’ye yakın isimlerden  MYK Üyesi Özcan Pehlivanoğlu, delegeleri 19 Haziran’daki kurultaya çağırdı.

Özcan Pehlivanoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Üç dönemdir Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi olarak görev yapmakta olduğum Milliyetçi Hareket Partisi’nde yaşanan gelişmeler, Türk Milletinin malumudur. Ülkemizin içinde bulunduğu zor koşullarda, Türk Milletinin son kalesi olma hüviyetini taşıyan partimiz MHP, sıkıntılı günlerden geçmektedir.
Bu sıkıntıların atlatılmasına yardımcı olmak ve Türk demokrasisine katkı yapmak aynı zamanda bir vatandaşlık görevidir.
Şahsen hem bir parti üst kurul yöneticisi hem hukukçu kimliğim hem de bir Türk Milliyetçisi olarak ifade etmek isterim ki; mahkemece görevlendirilen çağrı heyetinin 19 Haziran 2016 tarihi için yapmış olduğu olağanüstü kurultay çağrısı; meşru ve hukuki bir çağrıdır. Tüzük gereği, toplantı yeter sayısı bulunduğunda kongre çalışmalarını yapacak ve Milliyetçi – Ülkücü iradenin vücut bulacağı yeterli delegenin kararı ile MHP’nin ve dolayısıyla Türk Milletinin geleceği hakkında karar verilecektir.”

“Temennim o dur ki; Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve merkez yönetimimiz; çağrı heyetinin belirlediği bu olağanüstü kongreye saygı duyar ve kaos ortamının bir an önce sona ermesini sağlayarak,Türk Milletinin bu konudaki endişeli bekleyişini bitirir.
Aksi olduğu takdirde partimizin ve partimizden ümitli bir bekleyiş içinde olan Türk Milletinin sıkıntılarının daha da artacağı kanaatindeyim. Bu sebeple MHP, insanlardan temizlenmesi gereken değil insanlarımızın toplanması gereken bir parti olmalıdır. Bugüne kadar olağanüstü kurultay için imza atmamış ve hiç bir genel başkan adayına destek vermemiş biri olarak, delege olan bizlerin, Mahkemece belirlenen çağrı heyetinin hazırladığı olağanüstü kongreye katılması partimiz, ülkemiz ve demokrasimizin selameti açısından, en doğru karar olduğuna inanıyorum. Türk kamuoyuna, MHP camiasına ve üst kurul delegelerine saygı ile duyururum.”

 

PAYLAŞ