Almanya Irkçılığa ve düşmanca tavırlara devam ediyor, Şimdi de milli takımlarında oynayan Türk asıllı Mesut Özil’i hedef aldılar.

Almanya’nın AfD Partisi lideri Frauke Petry, Arsenal’de forma giyen Türk asıllı Alman milli takımı oyuncusu Mesut Özil’i eleştirdi.

Mesut Özil’in “Almanya ulusal marşı”nı söylemediğini belirten Petry, çok sayıda çocuk ve ergen tarafından örnek alınan birisinin bunu yapmasını ‘acınası’ olarak yorumladı. Petry’nin Mesut’a yönelttiği diğer eleştiri ise “İslam” üzerinden “umre’ye gitmesi” oldu.

mesut-ozil-umre

Mesut Özil’in ‘şeriat’ kurallarına göre yaşamadığını belirten Petry, gezdiği kızların açık olmasını örnek göstererek ‘riyakarlık’ olduğunu savundu. “Birlikte gezdiği kadınlar başörtüsü takmıyor” diyen Petry, “siyasi bir mesaj mı vermek istiyor ,sorulmalı” dedi.

Bu durum AfD partisinin ilk vukuatı değil, daha önce de AfD Genel Başkan Yardımcısı Alexander Gauland, milli takımın siyahi futbolcusu Jerome Boateng için “Hiç kimse onunla komşu olmak istemiyor” demişti.

Ancak Alman taraftarlar Gauland’la hemfikir olmadıklarını, takımlarının Slovakya ile oynadığı hazırlık maçında ‘Komşumuzsun Jerome’ yazılı pankart açarak göstermişti.

PAYLAŞ