Savcının itirazı üzerine Metro Turizm’in sapık muavini tutuklandı. 

Sosyal medyaya düştükten sonra büyük tepki alan sapıklık olayı, mutlu sonla sona erdi.

Muğla’dan İstanbul yönüne giden Metro Turizm’in otobüsünde üniversite öğrencisine cinsel istismarda bulunan, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan muavin G.G savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alındı ve tutuklanarak cezaevine yollandı.

Skandal olay sosyal medyaya düşünce, yetkili güvenlik kurumları haberi araştırıp cinsel istismara maruz kalan kadınla irtibata geçmiş, ifadelerin alınmasından sonra muavinden şikayetçi olmuştu. Zanlı ilk sorgusu sonrası gözaltına alınmış fakat serbest bırakılmıştı.

İFADESİNDE NELER SÖYLEDİ

“Her ne kadar jandarmada olay sonrası ilk ifademde suçumu inkâr etmiş olsamda olay gerçekte şöyle olmuştur: Ben 34-35 numaralı koltuğun arkasında koltuklar arasındaki koridor boşluğunda bulunuyordum. Mağdure ise önümde 34-35 numaralı koltuktaydı. Mağdure iki koltuk üzerine uzanmıştı. Ben mastürbasyon yaparken istem dışı spermlerim zannediyorum, hırkasına ve yüzüne geldi. Mağdure benim cinsel organımı görmedi.

Bir anlık cahillikle bu eylemi ilk kez yaptım. Mağdureyi ilk kez bu yolculukta gördüm. Herhangi bir şekilde mağdureyi hedef alarak yapmadım. Ancak bu şekilde bir algı oluşmuş oldu. Ben üzerime atılı suçlamayı anlattığım şekliyle kabul ediyorum.”

 

PAYLAŞ