Reza Zarrab dosyasından yeni belgeler basına servis edildi. 

Eski bakanlardan Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış’ın isimlerinin yer aldığı belgeler ve Reza Zarrab’a ait olduğu iddia edilen  para, altın , silah gibi fotoğraflar da basına servis edildi.

Zarrab dosyasında yeni iddia: 2 Türk Takımına Çantayla Para gönderildi.

Akp’li yöneticilerin bilgisi dahilinde Beşiktaş ve 2 Süper lig takımına para gönderildiği iddia ediliyor. Abd’de görülen davaya ilişkin Zarrab dosyasında Türk spor dünyasından sadece Fikret Orman’ın olmadığını gösteriyor. Yansıtılanlara göre; Beşiktaş dışında en az iki Süper Lig takımı daha Bharara’nın soruşturma dosyasında bulunuyor. Yine bu iddialar, şimdiye kadar ismi zikredilmemiş bu iki Süper Lig takımından özellikle birisi tamamen Reza Zarrab’ın para çarkının içinde olduğu iddia ediliyor.

 

Eski Bakanların ismi geçti

Zarrab’ın, yolsuzluk, altın kaçakçılığı, rüşvet ve fuhuşsa aracılık etme suçları işlediği iddia edilen dosyada, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve kardeşi Mehmet Şenol Çağlayan ile eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın adları da yer alıyor. Savcılık belgelerini de sunduğu gerekçe dosyasında, Zarrab’ın eski bakanlara rüşvet verdiği iddia edilerek, buna ilişkin belgeleri mahkemeye sundu. Aşağıdaki belgeler ise cemaate yakın yayın organları tarafından basına servis edildi.

 

zarrab zafer caglayan muammer guler egemen bagis

Suç dosyasındaki fotoğraflar ortaya çıktı;

zarrab altın silah CjUoFTmWYAEc67v

 

PAYLAŞ