Gaziantep Şehitkamil ilçesi Çağlayan mahallesinde polis ile çatışmaya giren teröristlerin canlı bomba olduğu ve kendini patlattığı iddia ediliyor.

Operasyonda yakalanan ve kendini patlatan terörist, Gaziantepspor maçı sonunda canlı bomba eylemi ile ülkeyi kana boğacaktı!

Aynı hücre evinde ele geçirilen kardeşi Hacı Ali Durmaz, eşi Nesibe Durmaz’ın beyanları doğrultusunda Yunus Durmaz olduğu tahmin edilen canlı bombanın olay yerinde bulunan parmağından alınan iz ise alınan bilgileri doğruladı.

Operasyonlar devam ediyor, kentte üçüncü patlama sesi geldi, Özel kuvvetlerimizin kullandığı muhimmat sesi de olabileceği söyleniyor.

28 noktaya baskın yapıldığı ve Işid’li teröristlerin köşeye sıkıştırıldığı bilgisi geldi. 

Emniyet güçlerimizde herhangi bir ciddi zarar olmadığı söyleniyor.
Birkaç gün önce de Işid’e karşı operasyon yapılmış 35 kişi gözaltına alınmıştı. Bugün yapılan operasyonlarda ise 60 kişi gözaltına alındığı söyleniyor. Işid Terör Örgütü Gaziantep’te etkinliğini artırmaya çalışıyordu.

Ci1y4rDWkAA3Ahf

Açıklamalar Geldi

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya,

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin, Özel Harekat Şube Müdürlüğü desteğiyle akşam saat 20.00 sularında merkez Şehitkamil ilçesi Hacıbaba Mahallesi’ndeki bir eve operasyon düzenlediğini belirtti.

Operasyon sırasında DAEŞ mensubu olduğu değerlendirilen bir teröristin üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdiğini vurgulayan Yerlikaya, “Operasyonda bir terörist sağ ele geçirildi. Vatandaşlarımızda ve güvenlik güçlerimizde yaralanan veya ölen olmadı. Çevrede geniş güvenlik önlemi alındı. Şu anda operasyon devam ediyor.”

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar Twitter’da paylaştığı mesajlarda “Gaziantep’te kritik Antalya maçı sürerken polis, kenti kana bulamak isteyen canlı bombayı evinde bastı, büyük faciayı önledi, şükürler olsun Operasyonda canlı bomba dışında ölen kimse yok, herkes rahat olsun. Valimizi ve emniyeti bu başarılı operasyondan dolayı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ