19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İçin TGB, ADD ve Chp’den Farklı Etkinlikler Yapılacağı Açıklandı

Tgb, programını erken duyurarak, İstanbul’da Atatürk evinden Dolmabahçe’ye “Birinci Vazife” ismi verdikleri yürüyüş gerçekleştirecek. Akşam saatlerinde Küçük Çiftlik Park’ta Brassolist, Pera, Oğuzhan Uğur, Feridun Düzağaç ve Timur Selçuk gibi isimlerin şarkılar söyleyeceği, Mir Sanat Topluluğu’nun ise dans gösterileriyle süsleyeceği “97 Yıllık Ümidin Şöleni” organizasyonu düzenlenecek.

Tgb’nin organizasyonuna birçok sanatçı ve yazardan destek açıklaması da geldi. İnci Özdil, Barbaros Şansal,Sarper Özsan,Gülsen Tuncer,Güvenç Dağüstün,Muammer Sun,Nasuh Mahruki ,Dilek Türker, Tuna Kiremitçi,Engin Ayça,Ataol Behramoğlu, Bedri Baykam, Levent Ülgen, Zafer Ergin, Levent Üzümcü, Can Gürzap,Ahmet Gülhan, Altan Erkekli, Arsen Gürzap, Hüseyin Haydar, İdil Biret gibi pek çok aydın isim açıklama yaparak destek verdi. tgb 19 mayis

Add Samsun’da. 

ADD, bu yıl Samsun’da organizasyon düzenleneceğini açıkladı. Saat 16:00’da “Anayasa Tuzağı” isimli panel düzenlenecek. Genel Başkan Tansel ÇÖLAŞAN, Sabih KANADOĞLU, Dr. Erdoğan TEZİÇ, Dr. Birgül Ayman GÜLER, Ufuk SÖYLEMEZ panelde konuşma yapacak isimler.

20:30 Fener Alayı yürüyüşü ile 19 Mayıs Etkinlikleri Sona Erecek.

Chp Anıtkabir’e Yürüyor. 

Chp, Gürsel Tekin’in dün duyurduğu etkinlikle, 10:30 ‘da Güven Park’dan Anıtkabir’e yürüyüş düzenleyecek.

PAYLAŞ