Ntv’de Kurultay ve Yapılan Hukuksuzlukları Değerlendiren Prof Dr. Ümit Özdağ Sert Konuştu

“Bizim çabamız MHP içi bir mücadele değildir, tek parti rejimine karşı verilen herkesin mücadelesidir” diyerek konuyu özetleyen Özdağ, Şunları aktardı;

“2. İcra Mahkemesi’nden onayı aldıktan sonra 25. İcra Müdürü karar alınmış ben de bunu uyguluyorum dedi. O sırada bakanlıktan bir telefon geldi ve ne söylendiğini bilmiyoruz ama telefondan sonra müdür olmaz dedi.
İçişleri bakanlığı da dahil bütün grupların bütün imkanlarıyla sürece mühahil olduğunu görüyoruz.
Yargıtay’ın hukukun üstünlüğüne uyacağına inanıyoruz. Şunu da duyuyoruz karardan önce Yargıtay’da büyük tasfiyeler olacağını biliyoruz. Yerlerine başka yargıçlar geldikten sonra kararın verileceğini biliyoruz.
Bugün bir tek parti rejimi yaşanıyor.  Nasıl 1944’te Türk gençliği tek parti rejimine yürümüşse biz de 3 Mayıs 1944 ruhuyla yeni tek parti rejimine karşı yürüyoruz.”

“Neden tomalar, ve polisler getiriyorlar çünkü yasal olan bir süreç devlet gücüyle, polis sokağa dökülerek, belediyelerden getirilen taş duvarlar kurularak engellenmeye çalışılıyor. Ben ve diğer arkadaşlar şu ana kadar hukukun üstünlüğü çerçevesinde davrandık bundan sonra da öyle davranacağız.

Kişisel olarak söylüyorum, ben Milliyetçi Hareket Partisi’ni yıpratacak bir süreçte bulunmam. Bugün benim verdiğim mücadele nefes almak mücadelesidir. Nefes almak nasıl bir insanın doğal hakkıysa benim mücadelem de AKP Adalet Bakanlığı’nın yasadığı aktivitelerine karşı verilmiş bir mücadeledir.

Bu sadece Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurultay delegelerinin verdiği bir mücadele değildir bu herkesin mücadelesidir.”

PAYLAŞ