ORHANGAZİ İZNİK FERİBOT bursa

Bursa Belediyesine Ait Orhangazi-İznik Arası Taşımacılık Yapan Feribotun Çürümeye Terk Edildiği İddiası Ortalığı Karıştırdı

Bir süre önce 2 milyon dolara satın alınan “Akşemsettin” adlı gemi belediye tarafından feribot taşımacılığı için yeniden dizayn edilmişti. Belediye Başkanı Altepe, 28 Mayıs 2015’te Twitter hesabından “Hayaldi gerçek oldu”sözleri ile, bu hizmetin başladığını duyurmuştu. Fakat “hayaller” söylendiği gibi sonuçlanmadı.

İşte Feribot Twitleri;

bursa feribot

Olay Bursa gazetesinden Özgün Güneş’in haberinde, toplam 5 milyon dolara mal olan ve bahsi geçen proje için alınan gemi, bir süre sonra ilgisizlik nedeniyle Orhangazi iskelesinde çürümeye terk edildi. Gazeteci Özgün Güneş ilgisizliğin sebebinin taşımacılık için söylenen fiyatın söz verilenden yüksek olmasını gösterdi.

Konu hakkında İznik ve Orhangazi halkından bilgi aldığını belirten Özgün Güneş şunları yazdı;

“İlk önceleri İznik-Orhangazi arasında 2 liraya taşınacağı söylenmiş, fakat seferler başlayınca 7 lira istenmiş. Seferlerin günde bir kez düzenlenmesi ve fiyatın yüksek olması dolayısıyla bölge halkı ilgi göstermemiş. Haklı olarak tepki gösteriyorlar. ‘Madem bu seferler yapılmayacaktı, neden feribot getirildi, iskeleler neden yapıldı’ diye konuştular.”

Geminin alınması, yeniden dizayn edilmesi, iskelelerin kurulması ve diğer masraflarla bu proje için yaklaşık 5 milyon dolar harcandığını söyleyen Güneş, belediyenin zararlarının sadece bundan ibaret olmadığını, Helitaksi’den, deniz uçağına varıncaya kadar birçok belediye kuruluşunun zarar ettiğini iddia ederek “Bu kentin paralarını yurt dışına taşıyan, helitaksi, denizuçağı gibi halkın kullanamadığı işlere para harcayıp, zarar ettiren Recep Altepe’yi bu halk asla unutmayacaktır!” ifadeleri ile sitemini belirtti.

 

PAYLAŞ