Özel Kuvvetler Suriye’ye Girdi Keşif ve Operasyon Yaptı

Cuma gecesi geç saatlerde Suriye sınır bölgesinde askeri hareketlilik olduğunu yazmıştık.İşte O Haberimiz

Bugün medyada yer alan haberler ise yazdıklarımızı doğrular nitelikte olduğu ortaya çıktı.

Medyadaki haberlerde Özel Kuvvetlerin keşif ve özel operasyonlar için Suriye’ye girdiği hedeflerin belirlendiği ve sonrasında düzenlenen 4 operasyonda 48 IŞİD’li öldürüldü. Fırtına obüsleri ise Halep’in kuzeyinde IŞİD’in bulunduğu bölgeleri top ve ÇNRA atışları ile vurdu. Bu saldırıda da 55 IŞİD’li öldürüldü. Toplamda 103 IŞİD teröristi öldürülmüş oldu. Koalisyon uçakları da bölgede bombardıman yaptı.

Geçtiğimiz hafta medyada yer alan bilgilerde Abd’ye Işid hakkında verilen istihbaratın gözardı edildiği, verilen konum bilgilerindeki Işid hedeflerin koalisyon uçaklarının bombalamadığı ortaya çıkmıştı.

Kilis’e sürekli bomba yağması yüzünden böyle bir yola gidilmeye mecbur kaldığı düşünülüyor. Operasyon gizli tutulsa da Abd ve Rusya’ya ön bilgilendirme yapıldığı söyleniyor. 4 saatlik bir operasyon icra edildiği, Kilis’e bomba atılan hedeflerin belirlenip yok edildiği söyleniyor.

Askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre, dün Halep’in kuzeyinde, Suran ve Tal El Hişn yerleşim yerinin kuzey doğusunda ve Baragidah ve Kuşakcık bölgelerinde keşif ve gözetleme araçları ve bölgeden alınan istihbaratın değerlendirilmesiyle tespit edilen IŞİD terör örgütü hedeflerine yapılan top atışları sonucunda toplam 3 araç ve 3 roket rampası tam isabetle vurularak imha edildi. Yapılan başarılı atışlar sonucu 55 IŞİD terör örgütü mensubunun da etkisiz hale getirildiği söylendi.

 

PAYLAŞ