Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Kara  Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak Şırnak’taki askeri birlikleri ziyaret etti

Orgeneral Akar; “tüm kuvvetlerin belirli program  dahilinde operasyonu büyük kararlılıkla sürdürdüğünü” söyledi.

Orgeneral Akar, şunları kaydetti: “Vatan topraklarının bütünlük ve güvenliğinin teminatı Türk Silahlı  Kuvvetleri, terörün her türlüsü ile kararlılıkla mücadeleye devam ediyor. Çok  şükür, bugüne kadar büyük bir başarı sağladık, bütün kalbimizle sizlere  inanıyoruz. İnşallah en az zayiatla, mümkünse sıfır zayiatla buradaki  operasyonların bir an önce tamamlanması, daha sonra kırsalda yapılacak  faaliyetlerle de terörün kökünün tamamen kazınması sağlanacak. Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden bu unsurların tamamen  gündemden çıkması en samimi dileğimiz.”

Daha sonra operasyonda görevli askerlerle öğle yemeği yiyen Orgeneral  Akar, yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi. Operasyonlarda görev alan herkesin üstün çaba gösterdiğini anlatan  Orgeneral Akar, “Burada kutsal bir görev yerine getiriyorsunuz. Kimi arkadaşımız  kan döküyor, kimi arkadaşımız ter döküyor, kimi arkadaşımız kafa yoruyor. Devlet,  askeriyle, polisiyle, korucusuyla, siviliyle bir bütün. Önemli olan ülkemizin,  devletimizin, birliği, beraberliği ve bütünlüğü, amacımız bu.” ifadelerini  kullandı.

“BAŞKA ÇARESİ  YOK, BU TERÖR BİTECEK”

Akar; içinde bulunulan ortamda herkesin elini taşın altına  koyduğuna dikkati çekerek, Cizre, Silopi, Sur, İdil ve Yüksekova’da  operasyonların büyük kahramanlık ve fedakarlıkların ardından başarıyla  sonuçlandığını söyledi.

“Bu başarınız milletimizin bizlere olan saygısını daha da geliştirdi”  diyen Akar, sözlerini şöyle tamamladı: “Aynı azim ve kararlılıkla şimdi Şırnak’ta ve Nusaybin’de operasyonlar  sürüyor. Devlet, son derece kararlı, hiç kimsenin şüphesi olmasın. Teröristlerin  tamamı etkisiz hale getirilene kadar bu mücadele devam edecek. Bunun başka çaresi  yok, bu terör bitecek. Ülkemiz gerçek anlamda huzura, rahata kavuşacak. Etnik ve  mezhep ayrımı yapmayan Türk Silahlı Kuvvetleri, tüm vatandaşların güven içinde  yaşaması için görev yapıyor. Meskun mahal harekatının doğasından kaynaklanan  zorluklara rağmen emniyet mensupları ve korucularımız ile birlikte yürüttüğümüz  mücadelede sivil zayiat olmaması için büyük bir dikkat ve hassasiyet  gösteriyoruz.

Bayrak, toprak ve vatan uğrunda mücadele ederken şehit ya da gazi olan  arkadaşlarımızı minnetle anıyorum.” Orgeneral Akar ve beraberindekiler, Silopi ve Cizre  ilçelerini de ziyaret etti.

PAYLAŞ